Author Archive
“CHP'li Kuşadası Belediyesi, Kürtçe şarkıya izin vermedi”

“CHP’li Kuşadası Belediyesi, Kürtçe şarkıya izin vermedi”

CHP'li Kuşadası Belediyesi, 'Anadolu'nun Kayıp Şarkıları' konserini, Kürtçe şarkıların da okunacağı gerekçesiyle iptal etti.
“M. Ali Alabora silahlı isyandan yargılanacak!”

“M. Ali Alabora silahlı isyandan yargılanacak!”

Gezi protestolarının öne çıkan isimlerinden Mehmet Ali Alabora'ya "hükümete karşı silahlı isyan" iddiasıyla soruşturma açıldı.
“Karikatür korkusu devam ediyor”

“Karikatür korkusu devam ediyor”

HOMUR Mizah ve Karikatür Gurubu’nun düzenlediği Çevre konulu karikatür sergisi Belediye Başkanı Orhan Feyzi Gümrükçüoğlu tarafından bir gece yarısı operasyonuyla kaldırıldı.
“Duman'a tepki büyük”

“Duman’a tepki büyük”

Ünlü rock grubunun Kütahya'daki konseri iptal edildi, Diyarbakır'da 49 STK iptal için girişimde bulundu.
“Say'a 10 ay hapis”

“Say’a 10 ay hapis”

Piyanist Fazıl Say Twitter'da paylaştığı bir yazı nedeniyle 'dini değerleri alenen aşağıladığı' gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
“Muğla'da İlkay Akkaya konserine engelleme!”

“Muğla’da İlkay Akkaya konserine engelleme!”

Müzisyen İlkay Akkaya'nın bugün Muğla'da yapacağı konser için 20 gün önceden sanatçıya tahsis edilen salon, 'güvenlik' gerekçesiyle geri alındı.
“Tiyatro oyununa ‘çirkin’ saldırı”

“Tiyatro oyununa ‘çirkin’ saldırı”

Alman Yazar Marius von Mayenburg’un yazdığı “Çirkin” oyununa yönelik yayınlanan “Grup seks ve ensest ilişkiyi normal bir eylemmiş gibi gösteriyor” başlıklı haberler büyük tepki topladı.
“Zengin Mutfağı’na çirkin saldırı”

“Zengin Mutfağı’na çirkin saldırı”

30 yılı aşkın bir süre sonra tekrar İstanbul Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye başlayan Vasıf Öngören’in ‘Zengin Mutfağı’ isimli oyununa çirkin bir saldırı gerçekleşti.
“Kesici Alet” /  “3. Uluslararası Çanakkale Bienali'nde işimin başına gelen olaydan en son benim haberim oldu.”

“Kesici Alet” / “3. Uluslararası Çanakkale Bienali’nde işimin başına gelen olaydan en son benim haberim oldu.”

Sanatçı Sevil Tunaboylu'nun 28 Eylül - 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen, 3. Uluslararası Çanakkale Bienali'nde sergilenen "Hayalden" isimli yerleştirmesinde yer alan bir işi, tespit edilememiş kişi veye kişilerce falçata ya da benzeri bir aletle kesildi.
“Kaymakamdan Talimat Var; Film Yasak”

“Kaymakamdan Talimat Var; Film Yasak”

İstanbul'un bir çok mahalleside, Beyoğlu'nda sinamalarda ve Taksim'in göbeğinde Gezi Parkında sorunsuz bir şekilde gösterimi yapılabilen, herhangi bir engellemeyle karşılaşmayan EKÜMENOPOLİS, küçücük ENEZ'de olay oldu ve gösterimi yapılamadı..
"Sosyal Linç Yaşıyorum"

“Sosyal Linç Yaşıyorum”

Van Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından düzenlenen söyleşide sanatçı Şevval Sam'ın, "başörtüsü benim için teksitil malzemesi" yönünde açıklama yapmasının ardından Sam’a eleştirilerin yağması, sanatçının Düzce ve Kocaeli'ndeki konserlerinin iptal edilmesine neden oldu.
"Ferhat Tunç'a İki Yıl Hapis"

“Ferhat Tunç’a İki Yıl Hapis”

Sanatçı Ferhat Tunç, geçen yıl 1 Mayıs kutlamalarında, "Hepinizi Deniz Gezmiş'lerin, Mahir Çayan'ların, İbrahim Kaypakkaya'ların devrimci ruhuyla selamlıyorum" dediği için iki yıl hapisle cezalandırıldı.