Biletix, Grup Yorum’u İkna Edemedi

Grup Yorum konser biletleri satışında Biletix’ten gelen “Bilet satış değerlendirme sürecimiz sonuçlandı, Grup Yorum konserlerinin biletlerini satmaktan mutluluk duyacağımızı kamuoyuna arz ederiz” duyurusu da suları durultmaya yetmedi. Bugün bir basın açıklaması yapan Grup Yorum, gruba yönelik engellemelere Biletix’in de alet olduğunu, kurumun hem gruptan hem konserlerin organizasyonunu üstlenen Ada Organizasyon’dan hem de dinleyicilerden özür dilemesi gerektiğini söyledi. Biletix açıklamalarının ‘gerçekleri ortaya koymaktan ve sorumluluktan uzak’ olarak değerlendirildiği metinde “Bu kadar kolay, Biletix için 27 yıllık bir müzik grubunu ve sanatçıları hiçe saymak” deniyor.

Radikal, 17 Şubat 2012

 

Biletix, Grup Yorum’un konser biletlerini, “terör örgütüne yardım” gerekçesiyle, satmama kararı aldı. On binleri bulan konsere imza atan Grup Yorum üyeleri, sadece bilet satışlarıyla değil birçok engellemeyle karşılaştıklarını belirttiler.

Biletix, Grup Yorum’un konser biletlerini, “terör örgütüne yardım gidiyor” gerekçesiyle satmama kararı aldı. Geçtiğimiz hafta Bursa’da yapılacak konser öncesi Biletix’le görüşme yapan Grup Yorum’un organizatörlerine, Biletix yetkilileri, “Biletix’in kararı var. Grup Yorum biletleri ile örgüte yardım yapılıyor, satamayız” diyerek taleplerini geri çevirdi.

Radikal, 13 Şubat 2012

 

Biletix, Grup Yorum biletlerinde suç unsuru görmedi

İnternetteki en büyük bilet satış portalı Biletix’in Grup Yorum biletlerini ‘terör örgütüne yardım ettiği iddialarını’ gerekçe göstererek ‘inceleme bitene kadar’ satmayacağını açıklamasıyla başlayan kriz sona erdi.

Grup Yorum’un ‘Biletix biletlerimizi satmıyor. Bu aynı zmanda konser ambargosu anlamına da geliyor’ açıklaması üzerine başlayan ve Biletix’in ‘inceleme yapıyoruz’ açıklamasıyla derinleşen bilet bilmecesi çözüldü.

Sosyal medyada geniş yankı bulan olay sonrası bugün bir açıklama yapan Biletix yönetimi, incelemenin tamamlandığını ve Grup Yorum biletlerinin satılmaya devam edileceğini açıkladı.

Radikal, 15 Şubat 2012